RSS

Trukmė: 19 d.

Datos: 2013 m. rugsėjo 14 d. – spalio 2 d.

Tai programa, kuri apima įspūdingiausias Peru ir Bolivijos vietas.


Plačiau
 

Trukmė: 20 d. (2013 m. lapkričio 17 d. – gruodžio 6 d.)

Kolumbija ilgą laiką buvo už keliautojų radarų, tačiau dabar ji saugesnė nei bet kada iki šiol ir vis labiau viliojanti. Tinkamas laikas atrasti šią nuostabią šalį, kurią aplanko tik nedaugelis turistų - susipažinti su draugiškais jos žmonėmis ir pasimėgauti ten tvyrančia ypatinga Karibų dvasia. Kolumbija verta įsimylėti... Taip, beje, ir atsitinka su tais, kurie apsilanko Kolumbijoje...


Plačiau
 

Trukmė – 19 d. (gegužės 5–23 d.). Kelionėje pamatysime džiunglėmis apaugusius majų griuvėsius, spalvingus Meksikos ir Gvatemalos miestelius, tradiciniais drabužiais pasipuošusius indėnus, tarp vulkanų kepurių glūdinčius ežerus ir, žinoma – turkiu spindinčią, šiltą Karibų jūrą.


Plačiau
 

Peru: Klasika ir džiazas vienos kelionės metu

2012 04 06

Trukmė: 14 d./ 18 d.

Kelionės datos:

2012 m. rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 13 d./ 17 d.

Ši kelionė – tiems, kurie nori suderinti svarbiausių vietų lankymą su galimybe nuklysti, patirti savų nuotykių net ir tokioje keliautojų gausiai lankomoje šalyje, kaip Peru – kitaip tariant, mėgstantiems „padžiazuoti“...

Kelionės metu pamatysime klasikinės Peru įžymybes – senųjų civilizacijų perlus, kurie ilgą laiką buvo paslėpti nuo lankytojų akių, o dabar yra prieinami visiems. Tai kalnuose slypintis inkų miestas Maču Pikču, per šimtmečius dykumos paviršiuje išsilaikiusios Naskos linijos, Titikakos ežere plūduriuojančios nendrinės Uros salos ir kitos garsios vietos. Šie vaizdai jau tapo kelionių po Peru klasika. Tačiau taip pat  išvysime ir tokią Peru, kokią pamato tik nedaugelis keliautojų – pasirinkę kelionę su improvizacija džiunglių tema keliautojai klaidžios džiunglių takeliais, plaukios laiveliu po drumzlinas džiunglių upes ir rytais klausysis bundančios gyvūnijos garsų.

IMG_6037.JPG

Kelionės programa:

1-2 d./ Rugpjūčio 31 d. - rugsėjo 1 d. (penktadienis, šeštadienis).

Skrydžiai. Šeštadienį atvykstama į Limą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį. Pagal galimybes (priklausomai nuo skrydžių) – turas „karalių mieste“ (taip vietiniai vadina Limą). Nakvynė Limoje.

3 d./ Rugsėjo 2 d. (sekmadienis).

Vietiniu autobusu važiuojame į Huakačiną (Huacachina) – miestelį, įsikūrusį oazėje viduryje dykumos. Šios milžiniškos kopos ir jų papėdėje tyvuliuojanti žalia lagūna puošia ir vieną piniginį Peru banknotą (50-ies solių). Legendos pasakoja, kad lagūna susiformavo iš inkų princesės ašarų.

Kaitrai šiek tiek prislopus, pavakarės pramoga – pasivažinėjimas smėlio kopomis specialiu automobiliu, leidimasis nuo kopų smėlio lentomis („sand boarding“). Į valias prisivažinėję po kopas, stebėsime, kaip leidžiasi saulė ir nurausvina kopų keteras švelnia medaus spalva. Grįžę į viešbutį po pasivažinėjimo, galėsime atsigaivinti viešbučio baseine. Nakvynė oazėje, viešbutyje.

IMG_5697.JPG

4 d./ Rugsėjo 3 d. (pirmadienis).
Ryte važiuojame į slėnyje įsikūrusį Naskos (Nazca) miestelį (pervažiavimas autobusu). Šis regionas slepia Naska civilizacijos paslaptis: tarp archeologinių radinių – senoviniai kapai,  mumijos, keramikos dirbiniai, paslaptingos linijos, išraižytos slėnio grunte. Po pietų aplankome keistą objektą – Čaučijos (Chauchilla) kapines. Tūkstantmečio senumo kapai pastaraisiais dešimtmečiais buvo išniekinti kapų plėšikų, kurie ieškojo vertingų dirbinių, ir kaulai bei mumijos metų metus mėtėsi po dykumą. Dabar palaikai surinkti ir sudėlioti į kapus. Reginys kiek neįprastas, bet vertas dėmesio. Nakvynė Naskoje.

Naska-kapines.jpg


5 d./ Rugsėjo 4 d. (antradienis).

Ryte skrydis nedideliu lėktuvu virš Naskos linijų (esant palankioms oro sąlygoms). Šios linijos – garsiausias Naskos slėnio radinys. Apie jas pasauliui pranešta vos prieš 70 metų, kai amerikietis Paul‘as Kosok‘as praskrido virš slėnio lėktuvu. Nuo žemės paviršiaus atrodančios visiškai bereikšmės, žvelgiant iš paukščio skrydžio linijos susijungia į įvairias figūras: beždžionės, voro, driežo, kondoro, kolibrio ir kt. Didžiausia mįslė mokslininkams – kam buvo skirtos šios figūros. Kai kurie tyrinėtojai mano, kad jos buvo skirtos komunikuoti su dievais, kiti spėja, kad piešinių visuma vaizdavo kalendorių, dar kiti mano, kad piešiniai buvo skirti tam tikroms ceremonijoms atlikti. Viena iš populiariausių versijų – piešiniai buvo skirti prisišaukti lietui. Kaip ten bebūtų, visi tyrinėtojai sutaria, kad šios linijos – vienas įdomiausių ir vertingiausių Naskos kultūros palikimų.

Grįžus po skrydžio – laisvas laikas Naskoje. Galima papildoma išvyka – iki senovinių Naskos akvedukų (šios išvykos metu taip pat pamatytumėte senovinio miesto Paredones griuvėsius ir vieną iš Naskos linijų iš arčiau)*.

Naktinė kelionė komfortabiliu miegamuoju autobusu į Arekipą (Arequipa).

2008-10-12-16_24_23_Peru.jpg

6 d./ Rugsėjo 5 d. (trečiadienis).

Diena ir nakvynė Arekipoje (2330 m. virš jūros lygio). Arekipą gyventojai vadina baltuoju miestu, kadangi dauguma pastatų čia buvo pastatyti iš šviesios vulkaninės uolienos. Šis miestas aktyviai konkuruoja su sostine – sako, čia ir architektūra išmoningesnė, ir daugiau gyventojų siekia aukštojo išsilavinimo, o kas svarbiausia – šis miestas užaugino daugelį Peru rašytojų bei intelektualų, ir būtent šiame mieste buvo Peru nepriklausomybės lopšys.

Po trumpo poilsio viešbutyje leisimės į pažintį su baltuoju miestu. Aplankysime Santa Katalinos (Santa Catalina) vienuolyną, kuris galėtų būti vadinamas ir „miestu mieste“, kadangi užima nemažą miesto kvartalą. Vienuolynas pagarsėjo šalyje ne tik dėl įspūdingos architektūros bei meno kūrinių, bet ir dėl tris šimtus metų už jo sienų klestėjusio hedonistiško gyvenimo (teigiama, kad vienuolės laikė po kelias tarnaites, rengdavo įvairias šventes ir pan.). Tik XIX a. pabaigoje, įsikišus Popiežiui, vienuolyne buvo įvesta tikra vienuoliška tvarka.

Ištrūkę iš vienuolyno mūrų, važiuosime į aplink miestą esančias apžvalgos aikšteles, kad pasigrožėtume miestą supančių laukų ir kalnų peizažais (esant geram orui). Vakare – laisvas laikas (gera proga apsilankyti šarmingose Arekipos kavinėse ir paragauti peruietiško maisto bei garsaus gėrimo „pisco sour“). Nakvynė Arekipoje.

DSC_2218.JPG

7 d./ Rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis).

Išvyka į Kolkos (Colca) kanjoną. Ilgą laiką buvo manoma, kad tai giliausias kanjonas pasaulyje, kol nepaaiškėjo, kad kaimyninis Kotahuasio (Cotahuasi) kanjonas yra 150 metrų gilesnis. Tačiau net ir nebesivadindamas giliausiu, Kolkos kanjonas išlieka populiarus tarp turistų dėl čia gyvenančių išdidžiųjų Andų paukščių – kondorų. Pakeliui gėrimės atsiveriančiais dykumų, peraugančių į kalnus, vaizdais, laukiniais gyvūnais (turėtume pamatyti vikunjas – laukines lamų pusseseres), skurdžia, bet savita augmenija. Vaikščiojame lėtu žingsniu ir bandome aklimatizuotis bei priprasti prie aukščio.

Atvykus į nakvynės vietą (apie 3600 m. virš jūros lygio), turintys noro ir energijos išsirengia nedideliam žygiui po apylinkes. Prieš vakarienę – išvyka į terminius baseinus. Čia galėsite pailsėti po dienos įspūdžių ir pasišildyti karštame vulkaninės kilmės vandenyje po atviru dangumi. Nakvynė šalia Kolkos kanjono, jaukiuose svečių namuose.

8 d. / Rugsėjo 7 d. (penktadienis).

Keliamės anksti ryte ir važiuojame į Cruz del Condor apžvalgos aikštelę – vietą, kur anksti ryte, esant sėkmei, įmanoma pamatyti didingų Andų paukščių kondorų skrydį. Būtent ryte, tekant saulei ir šylant orui, jie išsklendžia į kanjono erdves – srovių pagalba jie kyla į viršų "sklandytuvo principu". Šie paukščiai – didžiausi pasaulyje skraidantys paukščiai (suaugusio individo išskleistų sparnų plotis siekia apie 3 m, jis sveria iki 15 kg). Anksčiau kondorai buvo paplitę visoje Andų grandinėje. Dabar didesnės populiacijos išlikę tik Peru ir Argentinos Patagonijoje. Grįždami iš Cruz del Condor aikštelės, taip pat aplankysime porą šalia kanjono įsikūrusių kaimukų, kuriuose gyvena dvi gilias tradicijas turinčios tautos – kabanai ir kojagai (juos galima atskirti pagal aprangą ir moterų skrybėles).

Vakare pasieksime Puno miestelį (vadinamą Peru „folkloro sostine“), kuris yra įsikūręs 3830 m. aukštyje, prie taip vadinamo „aukščiausiai esančio naviguojamo pasaulio ežero“. Titikakos ežeras vos aprėpiamas akimis, o jį supa kalnai, kurių viršūnės ypač aukštos kitoje – Bolivijos – pusėje. Nakvynė Puno mieste prieš rytojaus išvyką į ežero salas.

9 d./ Rugsėjo 8 d. (šeštadienis).

Dienos išvyka laivu į Titikakos ežerą. Aplankome “plaukiojančias” Uros salas, kurias vietiniai gyventojai šimtmečiais gamina iš nendrių. Supuvusias salos dalis pakeičia naujomis, o norėdami pakeisti matomą peizažą, atriša salą ir iriasi į pageidaujamą vietą… Manoma, kad Uros tauta prieš šimtmečius išsikėlė gyventi į nendrines salas, bėgdami nuo juos persekiojančių tautų (inkų ir kt.). Tačiau dabar šios nendrinės salos tapo pragyvenimo šaltiniu Uros tautai – jiems pajamos iš turizmo yra bene pagrindinės.

titikaka.jpg

Po pietų atvykstame į Takilės salą. Čia gyventojai vis dar rengiasi tradiciniais drabužiais (sužinoti, ar vyras vedęs, galima iš jo aprangos! :)) ir laikosi senų papročių – pavyzdžiui, vyrai mezga kepures, o moterys verpia. Užkopę iki pagrindinės miesto aikštės Takilės saloje,  papietausime vietinėje kavinėje – Titikakoje auginamas upėtakis yra tradicinis patiekalas Takilėje. Nakvynei grįšime į viešbutį Puno.

DSC_2121.jpg

DSC_2152.JPG

10 d. / Rugsėjo 9 d. (sekmadienis).

Vykstame į Kuską (Cusco) – bene gražiausią miestą ne tik Peru, bet ir visoje Pietų Amerikoje. Kuską puošia tiek senoji inkų architektūra, tiek kolonijiniai ispanų statyti pastatai. Kuskas buvo svarbiausias inkų imperijos miestas, stovėjęs šios civilizacijos ištakose ir matęs imperijos žlugimą... Ispanai sugriovė nemažai inkų statytų pastatų, o jų akmenis panaudojo savo bažnyčių ar kitų pastatų statybai. Visgi užkariautojams nepavyko galutinai sunaikinti miesto dvasios, ir Kuskas iki šiol yra vienas gražiausių miestų Pietų Amerikoje. Laisvas pusdienis šurmuliuojančiame mieste, kuriame gausu tiek keliautojų, tiek jų laukiančių kavinių bei suvenyrų parduotuvių. Nakvynė Kuske (apie 3300 m. virš jūros lygio).

DSC_1690.JPG

11 d. / Rugsėjo 10 d. (pirmadienis).

Diena Kusko mieste ir jo apylinkėse. Lankysime svarbius archeologinius objektus – tvirtovę bei religinį centrą Sacsaywaman, saulės šventyklą Qoricancha, ceremoninius šaltinius Tambomachay, tvirtovę Puca Pucara, nuo kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į miestą.

Sacsaywaman tvirtovėje spėliosime, kaip inkai sugebėjo nutašyti ir vieną ant kito sukelti tonas sveriančius akmenis (neturėdami nei metalinių įrankių, nei krano ar tokio išradimo kaip ratas). Užlipę ant kalvos gėrėsimės panoraminiais miesto vaizdais – inkai statė Kuską ir aplink esančius miestelius bei tvirtoves taip, kad iš viršaus vietovė susidėliotų į pumos paveikslą. Sacsaywaman tvirtovė turėjo vaizduoti Pumos galvą, o vienoje vietoje zigzagu sukonstruotos 22 tvirtovės sienos čia „vaidino“ pumos galvos fragmentą. Po pietų laisvas laikas Kusko mieste. Antra nakvynė Kuske.

IMG_6300.jpg

12 d. / Rugsėjo 11 d. (antradienis).

Anksti ryte vykstame į Šventąjį slėnį (Valle Sagrado). Netoli Kusko esantis slėnis inkams buvo tarsi poilsio bazė – čia įkurtuose miesteliuose jie ilsėdavosi tarp karinių „misijų“. Taip pat slėnyje buvo įkurdintos ir tvirtovės, kad apsaugotų Kuską nuo galimų užpuolikų.

Išvykos metu lankysime istorinius inkų miestelius – Pisaką (Pisac) ir Ojantaitambą (Ollantaytambo). Nuo Pisako kalvos atsivers vaizdai į Šventąjį slėnį su apačioje vingiuojančia šventa Urubambos upe. Istoriniame Ojantaitambo miestelyje klaidžiosime siauromis grįstomis gatvelėmis, ropšimės stačiomis terasomis, įrengtomis kalno šlaite, lankysime ceremonijų vietą kalno viršuje. Ojantaitambas svarbus ir istoriškai – būtent šiame mieste vyko mūšis, kuriame vienintelį kartą inkai atsilaikė prieš ispanus... Deja, jiems tai neužtikrino pergalės kare, tik viltį, kad galima išsaugoti galingą valstybę indėnų rankose...

Aplankę Ojantaitambo griuvėsius, vyksime į traukinių stotį, iš kur tęsime kelionę traukiniu į  Agvas Kalientes (Aguas Calientes) – miestelį, nuo kurio senovinis Maču Pikču miestas jau ranka pasiekiamas. Nakvynė Agvas Kalientes miestelyje.

13 d. / Rugsėjo 12 d. (trečiadienis).

Kelsimės anksti, kad galėtume pasiekti Maču Pikču kartu su aušra. Tik kartu su pirmaisiais keliautojais įžengę į Maču Pikču, galėsime pora valandų džiaugtis ryto tyla šiame mistiniame mieste, o svarbiausia – galbūt galėsime stebėti (jei mus lepins geras oras), kaip saulė vieną po kitos apšviečia miesto terasas ir kiemelius. Vietinis gidas supažindins mus su miesto išdėstymu ir skirtingais “kvartalais“, parodys svarbiausias šventyklas (Saulės ir Kondoro šventyklas) bei kitus pastatus. Tačiau svarbiausia turėti laiko savarankiškai paklaidžioti šiame magiškame mieste, todėl pasivaikščiojimams skirsime užtektinai laiko. Norintys „pasimankštinti“ ir pamatyti Maču Pikču griuvėsius iš viršaus, galės lipti į Vaina Pikču (Waina Picchu)* arba Maču Pikču* kalną.

Nusileidę nuo Maču Pikču griuvėsių, tęsime kelionę traukiniu ir grįšime į Kuską. Nakvynė Kuske prieš leidžiantis į paskutinį nuotykį šioje kelionėje – į pažintį su Amazonijos džiunglėmis.

DSC_1760.JPG

DSC_1768.JPG

P.s. Norintys sutrumpinti kelionę, po nakvynės Kuske, 14 maršruto dieną gali skristi į Limą, ir iš ten į Lietuvą (skrydis iš Limos – rugsėjo 13-14 d., ketvirtadienį arba penktadienį).

14-15-16-17 d. / Rugsėjo 13-14-15-16 d. (ketvirtadienis, penktadienis, šeštadienis, sekmadienis).

Ketvirtadienį ryte skrydis į Amazonijos džiunglių apsuptyje įsikūrusį Puerto Maldonado miestelį. Iš ten laivu plauksime iki džiunglių lodžijos, kur prasidės improvizacija džiunglių tema. Viešnagės džiunglėse metu – pasivaikščiojimai džiunglių takais, lydint vietiniam gidui, kuris gerai pažįsta augalus ir gyvūnus, išvykos laivu džiunglių upe. Regione veisiasi kaimanai (krokodilų pusbroliai), kapibaros (mažas žinduolis primenantis laukinę kiaulę), beždžionės, tukanai, papūgos, spalvingi drugeliai ir kt. Nuo mūsų sėkmės priklausys, kuriuos iš šių gyvūnų pažinsime savo viešnagės džiunglėse metu :).

Sekmadienį ryte skrydis atgal į Kuską, iš ten – į Limą. Paskutinės akimirkos šiame mieste, prieš kelionę į namus. Paskutinė galimybė nupirkti namiškiams taip labai laukiamų, spalvingų lauktuvių. Nakvynė Limoje.

peru-dziungles.jpg

18 d. / Rugsėjo 17 d. (pirmadienis).

Skrydžiai į namus ( + prisideda 1 diena dėl persisukusio laiko).

Gero kelio! Tikiuosi, kad tiek pažintis su klasika tapusiais Peru objektais, tiek lengva improvizacija džiunglių tema jums paliks vien puikius atsiminimus. Tegul kelionė po spalvingąją Peru jus šildys atsiminimais dar ne vienerius metus! :)

********************************************************************************

Kelionės kaina (be aviabilietų):

Klasikinė programa (14 d.) – 5 700 Lt ¹

Klasikinė programa + Improvizacija džiunglių tema (18 d.) 6 400 Lt ¹

Aviabilietai Vilnius-Lima-Vilnius: apie 3000-4500 Lt. Bilietų kainos priklausys nuo to, prieš kiek laiko iki kelionės juos pirksite, aviakompanijų vykdomų akcijų, valiutų kurso ir kt. Aviabilietų kaina bus patikslinta rezervuojant kelionę (jeigu juos pirksite su mūsų pagalba).

Į kelionės kainą įskaičiuota:

–  Apgyvendinimas vidutinės klasės viešbučiuose ar svečių namuose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais). Viešbučiai atrinkti nesivaikant žvaigždučių. Tačiau visi viešbučiai yra kruopščiai įvertinti „Latino travel“ atstovų, yra jaukūs (kai kurie turi baseinus, kiti – terasas ar jaukius vidinius kiemelius), švarūs ir pagal kokybę maždaug atitinka 2-3 žvaigždutes. Viešnagės džiunglėse metu nakvynė paprastuose džiunglių namukuose (su privačiais patogumais);

– Pusryčiai visuose viešbučiuose. Viešnagės džiunglėse metu – pilnas maitinimas;

– Visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų: vidiniai skrydžiai Kuskas-Lima ir Kuskas-Puerto Maldonado-Kuskas (pasirinkusiems programą su džiunglėmis); vienas pervažiavimas naktiniu autobusu „miegamąja klase“  (iš Naskos į Arekipą), kiti pervažiavimai organizuotu transportu ar vietiniais autobusais (kaip nurodyta programoje), taip pat pervažiavimas traukiniu Ojantaitambas-Agvas Kalientes ir Agvas Kalientes – Kuskas;

– Pagal programą numatyti turai ir ekskursijos;

– Įėjimai į visus lankytinus objektus pagal programą;

– Gidų paslaugos anglų ar ispanų kalba (esant poreikiui – vertimas į lietuvių kalbą);

– Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Neįskaičiuotos išlaidos:

– Tarptautiniai skrydžiai – apie 3000-4500 Lt;

– Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius visose nakvynės vietose bei pilną maitinimą džiunglėse);

– Žvaigždute (*) maršrute pažymėti papildomi programos punktai nėra įskaičiuoti į kelionės kainą;

– Besilankant Maču Pikču mieste, norintys papildomai kopti į Vaina Pikču ar Maču Pikču kalną, turės įsigyti papildomą bilietą (bilietas į pagrindinę Maču Pikču teritoriją yra įskaičiuotas). Priemoka už Vaina Pikču – apie 10 usd, Maču Pikču kalną – apie 6 usd.

– Esant pageidavimui nakvoti vienviečiame kambaryje visos kelionės metu, priemoka – 800 Lt;

– Kelionės draudimas;

– Papildomos ekskursijos;

– Arbatpinigiai vietiniams gidams;

– Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

– Galimi nedideli maršruto pakitimai, įtakoti situacijos vietoje – dėl klimatinių, politinių ar kitokių sąlygų gali keistis objektų lankymo tvarka ar pan.;

– Kai kurios ekskursijos vyksta kartu su kitomis keliautojų grupėmis (skrydis virš Naskos linijų, išvyka į Titikakos ežerą ir kt.);

– Pasirinkę programą su džiunglėmis likus mažiau negu mėnesiui iki kelionės, prieš užsisakydami kelionę susiderina su „Latino travel“ atstovais išvykos į džiungles galimybę (likus mažiau nei mėnesiui, kartais nebelieka galimybės įsigyti skrydžius į Puerto Maldonado);

– Programą galima pratęsti: įmanoma papildoma 2-3 dienų išvyka prie vandenyno (Huančako arba Mankora); 3 dienų (ar ilgesnė) išvyka į kaimyninę Boliviją;

– Renkama keliautojų grupė – ne daugiau 12 žmonių.

 

Sudomino kelionė? Kreipkitės:

 
Žydrė, tel. +370686-86016
 
Gabrielė, tel. +370686-08919
 
 
¹ Apmokėjimo tvarka: 40 proc. avansas mokamas, likus 8 savaitėms iki kelionės, likusi suma – likus 4 savaitėms iki kelionės.